Ponosni smo na našu crvenu boju brenda: Ali volimo i druge boje (znaš li ih sve?)

Image

Što prvo pomisliš kad vidiš duginu zastavu?

U ovom mjesecu lipnju, svjetskom mjesecu proslave ponosa i LGBTQIA+ borbe, osjećamo odgovornost da podržimo pozitivne društvene promjene. Svatko u našoj školi pravi razliku i ponosni smo na to!

Raznolikost je ključni stup za Vokabulu. Ne samo zato što izgradnja raznolikih timova pomaže da napredujemo, već zato što je snaga svakog tima u njegovoj raznolikosti. Svijet pripada svima, ne samo ‘njima’.

Ovdje u Vokabuli vodimo se vizijom stvaranja boljeg svijeta i pružanju novih mogućnosti za svakoga. Svi u našoj školi prave razliku koja znači i crvenimo se od ponosa!

Crvena boja je boja ljubavi i strasti. Bilo je sasvim prirodno da je Vokabulin brend obojen u ovu najsnažniju boju, jer volimo njemački jezik i strastveni smo u onome što radimo.

Ovo su boje koje su dobrodošle u Vokabuli, sad i uvijek!

Lezbijska zastava

01 Lezbijska 1

Lezbijka: žena koja osjeća ljubav, naklonost i/ili seksualnu privlačnost prema drugim ženama.

“Biti lezbijkom je otpor. Toliko voljeti žene da se borimo za svoju slobodu sve do dana kada više nema nijedne žene u situaciji ugnjetavanja.

Na starom radnom mjestu čula sam suradnicu kako joj je bilo neudobno presvlačiti se u svlačionici teretane jer je možda promatra neka lezbijka. Zvuči bezazleno, ali ovakvi komentari štete. “

Gay zastava

02 Gay 1

„Biti homoseksualac može živjeti jedan po jedan dan čak i uz priliku da izađete na ulicu i ne vratite se. Biti gay je biti ponosan na to što jesam svakodnevno, čak i znajući od malih nogu da će svi oko mene učiniti sve da ne budem ponosan na sebe.

Ali opirem se, preživljavam i borim se da se oni prema meni ponašaju s poštovanjem i empatijom – ne kao da se razlikujem samo zbog činjenice da sam dio LGBTQIA+ zajednice. “

Biseksualna zastava

03 Bissexual 1

Biseksualac: osoba koja osjeća ljubav, naklonost i/ili seksualnu privlačnost prema ljudima istog spola i različitog spola.

„Biseksualnost je dopuštanje sebi. Razumije se da seksualnost može biti nešto fluidno, da ne treba biti ograničena na određeni spol.

I želim da ljudi ne sumnjaju u moju seksualnost. Napokon, biseksualna osoba ne treba nikome dokazivati ​​da je biseksualna.”

Transvestitska zastava

04 Trans 1

Trans: osoba koja se ne identificira sa spolom koji joj je dodijeljen pri rođenju. Osoba koju je rođenjem odredio muški spol, ali prepoznaje ženski identitet.

“Sažimam što znači biti trans jednom riječju: hrabrost. Potrebna je hrabrost da se izađe iz ormara (obično po drugi put), treba hrabrost da se suoče s fizičkim promjenama (za one koji to žele) i da treba trpjeti šale. Potrebna je hrabrost da se odupru samo još jedan dan svaki dan. Hrabrost pokušati ne umrijeti u statistici.

Ne bih volio da se prema meni ponašaju s pogrešnom zamjenicom i da me ljudi drugačije gledaju jednostavno zato što sam trans. I znate onu frazu “tako si slatka, čak i ne izgledaš trans”? Nikad to nemojte reći trans osobi.”

Queer zastava

05 Genderqueer 1

Queer: ljudi koji se ne identificiraju kao heteroseksualne norme i/ili s cisgender obrascem

„Biti queer znači biti sposoban živjeti i biti slobodan na temelju vlastitog postojanja. I volio bih da se prema meni ponašaju kao prema osobi, bez očekivanja koja se temelje na našim društvenim konstrukcijama.

Ne bih voljela da me tretiraju s muškim idealom, sa slikom i vizijom koju društvo ima o “čovjeku”. Ja sam mnogo više od onoga što društvo očekuje i misli da je idealno.

A pogled iznad duge je pogled iznad tradicionalnog, binarnog, crno-bijelog. Naš život je paleta puna boja, samo moramo otvoriti oči i dopustiti si da ih vidimo.”

Intersex zastava

07 Intersexo 1

Intersex: ljudi s karakteristikama povezanim sa njihovom spolnom anatomijom koje ne odgovaraju tipično binarnom obliku klasifikacije – muški ili ženski, prema normi cisgender.

„Biti interseksualnim znači biti rođen između spolova. Priroda pokazuje da postoje i druge tjelesnosti, osim onoga za što se kaže da su muškarac i žena.

Ja sam interseksualna i spolna osoba. Volim da se prema meni postupa neutralno, kao prema čovjeku, bez pripisivanja rodnih stereotipa.”

Aseksualna zastava

06 Assexual 1

Aseksualan: osoba koju spolno ne privlači nijedan spol. Aseksualna je zajednica, međutim, višestruka i neki ljudi osjećaju seksualnu privlačnost koja je djelomična ili uvjetovana romantičnom privlačnošću.

„Aseksualni spektar vrlo je širok i obuhvaća različite identitete, u rasponu od potpune, djelomične ili uvjetne odsutnosti seksualne privlačnosti. Emocionalna veza postaje mnogo važnija za vezu, bila ona romantična ili ne. To nije nešto što ste odlučili imati, to je sasvim prirodno.

Mnogi ne vide aseksualnost kao nešto stvarno, što otežava drugim ljudima da se identificiraju s tim aspektom. Hodanje u heteronormativnom i hiperseksualiziranom društvu čini našu putanju usamljenom i nevidljivom.

Gledati dalje od duge je vidjeti svakoga samo kao osobu, bez obzira na identitet, orijentaciju ili bilo koju drugu karakteristiku. Raznoliki i puni života pojedinci koji obojavaju svijet svojim različitim načinima ljubavi.”

Panseksualna zastava

08 Pansexual 1 1

Pansexual: osoba koja osjeća ljubav, naklonost i/ili seksualnu privlačnost prema svim spolovima – muškarcima (cis i trans), ženama (cis i trans) i nebinarnim ljudima (cis i trans).

„Panseksualnost je do sada bila najzanimljiviji način na koji sam uspjela identificirati svoje seksualne performanse i prihvatiti pluralnost rodnih identifikacija ljudi s kojima sam u vezi. To je način kolektivnog poštivanja tih identifikacija i mogućnosti prelaska između njih.”

Nebinarna zastava

09 Nao binaria 1

Nebinarno: osoba koja se ne želi definirati ili se želi definirati izvan „ni muškog ni ženskog spola“ ili ne slijedi tradicionalne norme biti muško ili žensko.

“Biti nebinarna osoba stalno je otkrivanje mogućnosti. Oblači se, nosi, budi onako kako se osjećam ugodno, a da to ne definira tko sam ili me stavlja u kutiju.

Nebinarnost je za mene nedavno otkriće jer se još uvijek nisam dobro razumjela. Ispitala sam se nekoliko puta i otišla pročitati i naučiti malo više o tome prije nego što sam shvatila da je “ne biti” upravo ono što jesam.

I želim da se prema meni ponašaju s poštovanjem. Da ne procjenjuju moje sposobnosti ili rezultate na temelju moje rase, spola, kako se odijevam ili kako se ponašam.”

Svijet je vedriji, veseliji i ljepše mjesto za život kad ga ispunjava jednakost, uvažavanje i poštivanje.

Nama u Vokabuli ne smeta kad je netko drugačiji i vjerujemo da u raznolikosti leži najveća moć u ljudima. Ima nas svakakvih oblika i dimenzija i mi ih sve prihvaćamo. Ljude dijelimo samo na dobre i loše.

#LjubavJeZakon

Tvoja reakcija?
Sviđa mi se
1
Sviđa mi se
Haha
0
Haha
Tužno
0
Tužno
Fenomenalno
2
Fenomenalno
Slavlje
4
Slavlje
Podrška
3
Podrška

Povezani članci

Tvoja reakcija?
Sviđa mi se
1
Sviđa mi se
Haha
0
Haha
Tužno
0
Tužno
Fenomenalno
2
Fenomenalno
Slavlje
4
Slavlje
Podrška
3
Podrška